צוות המטפלות של Junior Therapy

מיכל פנדריק, מרפאה בעיסוק B.OT, מנהלת אדמינסטרטיבית בכירה במערך השיקום Junior Therapy​

מיכל פנדריק, מרפאה בעיסוק B.OT, מנהלת אדמינסטרטיבית בכירה במערך השיקום Junior Therapy

שמי מיכל פנדריק, נשואה ואמא לתמר והללי.
אני מרפאה בעיסוק, בוגרת תואר ראשון בחוג לריפוי בעיסוק מטעם אוני' תל אביב משנת 2020.

מיד בתום לימודי תואר ראשון התחלתי לעבוד בשיקום ולצבור ניסיון  בעבודה עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי באלו"טף נתניה, ובעבודה עם מבוגרים עם אבחנות נוירולוגיות ואורטופדיות במרכז שיקום "דורות" בנתניה. מהר מאוד הבנתי שיש לי רצון ומוטיבציה להשתלב בתחומים נוספים בעולם השיקום וכך הכרתי את אסתי נעים-פלד, המנהלת של Restart Therapy. בדצבמר 2020 התחלנו לעבוד יחד במערך שצמח להיות מערך השיקום למבוגרים הגדול בארץ. בשלהי שנת 2021, נולד הרעיון להקים מערך דומה לילדים. כך למעשה ליוויתי את אסתי בתהליך ההקמה של מערך השיקום Junior therapy. במסגרת תפקידי כמנהלת אדמינסטרטיבית בכירה אני אחראית על שירות הלקוחות שלנו וגיוס מטפלים – כל זאת כחלק מהחזון להוביל לשינוי סטנדרט הטיפול השיקומי בארץ.

במקביל לעבודתי במערך השיקום Junior Therapy אני עובדת גם בהתפתחות הילד בקופת חולים מאוחדת, במרכז שיפורי למידה בזכרון יעקב ובבית אבות "בית שחם" בזכרון יעקב. כמו כן אני עובדת כמרפאה בעיסוק ומטפלת בית עם מבוגרים וילדים.

קלודין בלוך, קלינאית תקשורת מוסמכת MS.c.ST, אחראית חטיבת הקלינאיות תקשורת של Junior Therapy​​

קלודין בלוך, קלינאית תקשורת מוסמכת MS.c.ST, אחראית חטיבת הקלינאיות תקשורת של Junior Therapy​

שמי קלודין, אני קלינאית תקשורת, סיימתי את הלימודים שלי בצרפת ב1985, ועליתי לארץ שנה אחרי כן. אני כעת סבתא, אך עדיין עובדת במקצוע שלי בהתלהבות.

אני בעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות, בעלת הסמכה מטעם משרד הבריאות לעבודה בתחום התפתחות הילד, בעלת הכשרה לעובדי פרא-רפואה לעבודה במסגרת משרד החינוך, בעלת התמחות לטיפול באנשים בעלי הפרעות בתקשורת (אוטיזם) מטעם משרד הבריאות.

אני מטפלת בעברית (עברתי מבחן ידע בשפה עברית לאקדמאים, ויש לי רישיון הוראה בעברית), שולטת בצרפתית, אנגלית ברמה של קריאה וכתיבה, גרמנית ברמה של הבנת שיחה…ומעט יידיש.

אני עבדתי שנים רבות במכונים להתפתחות הילד, ובקופות חולים. יש לי ניסיון משמעותי בעבודה בתחום החינוך המיוחד, קשיים נוירולוגיים, בעיות תקשורת (אוטיזם) וליקויים קוגניטיביים. לאורך השנים טיפלתי גם במתבגרים ומבוגרים בעלי קשיים בדיבור, בשפה ובתקשורת, גם על רקע נוירולוגי.

בימים אלה, במקביל לעבודתי במערך השיקום Junior Therapy, אני עובדת כקלינאית תקשורת בגני ילדים במשרד החינוך, ובאופן פרטי בקליניקה ובטיפולי בית. 

נדוניה אבריק, פיזיותרפיסטית מוסמכת MS.c.PT, אחראית חטיבת הפיזיותרפיה של Junior Therapy​

נדוניה אבריק, פיזיותרפיסטית מוסמכת MS.c.PT, אחראית חטיבת הפיזיותרפיה של Junior Therapy

שמי נידוניה, אני פיזיותרפיסטית בתחום הילדים והמבוגרים. בוגרת תואר ראשון מטעם הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ורישיון עבודה מטעם משרד הבריאות משנת 2013. ובעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב משנת 2019.

מאז סיום לימודי התואר הראשון אני עובדת במשרד החינוך בגנים ובבתי ספר של עיכוב התפתחותי, ילדים על הספקטרום האוטיסטי וילדים לאחר שיתוק מוחין. עבדתי בבית חולים וולפסון במחלקות ילדים, טיפול נמרץ ילדים וכירורגית ילדים.

לאורך השנים השתתפתי בקורסים מעמיקים בנושאים שונים כדוגמה: ניתוח הליכה בקרב ילדים ומבוגרים, טיפולים נשימתיים, טיפולים וסטיבולרים בתחום הילדים והמבוגרים. עברתי קורס הדרכה קלינית מטעם אוניברסיטת תל אביב, בעלת תעודה של הרשאת חתימה ממשרד הבריאות להתאמת ציוד וטכנולוגיה מסייעת לילדים ולמבוגרים.

במסגרת פרויקט הגמר בתואר שני, בדקתי את ההשפעה של משחקי וידאו על תפקוד גפה עליונה פרטית באוכלסיית ילדים לאחר שיתוק מוחין, קורדינציה באוכלוסיית ילדים עם סרבול מוטורי (Developmental Coordination Disorder- DCD) וההשפעה על התפקודים הניהוליים בקרב אוכלוסיית ילדים על הספקטרום האוטיסטי. הצגתי את עבודת הפרויקט בכנס הפיזיותרפיה העולמי בדובאי בשנת 2020-2021.

בימים אלו אני עובדת בחינוך מיוחד בגנים ובבתי ספר. ובמקביל מטפלת באופן פרטי בתחום השיקום האורתופדי, נוירולוגי וויסטיבולרי, ילדים עם הפרעות בטונוס שרירים (היפו/היפרטוניה), טורטיקוליס, סרבול מוטורי ועיכוב התפתחותי בבית המטופל/הילד באזור המרכז (חולון, בת ים, יפו וראשון לציון).

 

נעמה אילן, מרפאה בעיסוק B.OT, אחראית חטיבת הריפוי בעיסוק של Junior Therapy​

נעמה אילן, מרפאה בעיסוק B.OT, אחראית חטיבת הריפוי בעיסוק של Junior Therapy

שמי נעמה, אני מרפאה בעיסוק לילדים, מתבגרים ומבוגרים. בוגרת תואר ראשון משנת 1985 באוניברסיטת תל אביב, ובשנת 2004 סיימתי לימודי תואר שני בחינוך לשוני באוניברסיטה העברית.

מאז סיום לימודי התואר הראשון אני עובדת עם ילדים. עבדתי במערכת בחינוך המיוחד ובקליניקה פרטית. בחינוך המיוחד עבדתי עם אוכלוסיות שונות: שנים רבות בבית חינוך עיוורים בירושלים, ילדים עם ליקויי ראיה או עיוורון ומגבלות נוספות, ובבתי"ס המיועדים לילדים עם בעיות התנהגות קשות ובעיות רגשיות. במסגרת עבודתי, הקמתי וניהלתי משחקיות טיפוליות בתוך בתי הספר.

בעבודתי אני נותנת דגש רב על תפקודו של הילד במעגלים השונים בחייו: בית, בי"ס וחברה, עצמאותו בנוסף לכישוריו הלימודיים והישגיו האקדמיים. על מנת לפתח כישורים אלו, בטיפול ניתן דגש רב לשיפור הרגשת המסוגלות ושיפור הבטחון העצמי, לצד תפקוד עצמאי וחברתי. 

הכשרתי בתחום השפתי מורגשת בטיפול בהתייחסות לכתיבה במשמעותה הרחבה, כולל הבעה ברמות השונות, ועד עזרה בכתיבה אקדמית לסטודנטים מתקשים, ואף ברכישת הקריאה. בשנים האחרונות אף התמקצעתי בהוראה מתקנת ביהדות.

בנוסף להיותי מטפלת, אני מדריכה מרפאות בעיסוק ואנשי צוות במסגרות חינוכיות שונות. כמו כן, אני מרצה במכללות להכשרת מורים בנושאים התפתחותיים ובהוראה מתקנת בכתיבה.

בימים אלה אני מטפלת בילדים עם בעיות התפתחותיות בכל הגילאים, בקליניקה פרטית ובבית הילד, בירושלים ובאפרת. 

אצלנו בJunior Therapy כל שירותי השיקום לילדים ולפעוטות נמצאים תחת קורת גג אחת, מה שמאפשר לכם ההורים להעניק לילדכם את כל הטיפולים לו הוא זקוק, במינימום מאמץ. מסגרת רב מקצועית כפי שקיימת אצלנו, מאפשרת לכל המטפלים המעורבים בתהליך השיקומי מול הילד והמשפחה, להתנהל אחד מול השני בקלות, במטרה להעביר ולקבל מידע חיוני זה מזו, ולהעניק לילד ולכל בני המשפחה מענה הוליסטי עבור כלל הצרכים.

אנו מזמינות אתכם, הורים ובני משפחה יקרים, לשאול אותנו כל שאלה ולהתייעץ איתנו בכל נושא, ואנחנו נשמח למצוא את המטפל/ת שהכי מתאים/ה עבור ילדכם! התקשרו לטלפון שמספרו 077-9966220 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם.