מאמרים בתחום:

פיזיותרפיה נשימתית לילדים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

פיזיותרפיה נשימתית לילדים היא אוסף של תרגילים וטכניקות אשר מסייעים לילדים עם קשיי נשימה ממגוון סיבות לנשום יותר בקלות. פיזיותרפיה נשימתית יעילה עבור ילדים הסובלים מהפרעה אקוטית בדרכי הנשימה, כגון התקף אסטמה חריף או דלקת ריאות. כמו כן, פיזיותרפיה נשימתית יעילה עבור ילדים הסובלים מהפרעה כרונית בדרכי הנשימה כגון COPD או סיסטיק פיברוזיס.

פיזיותרפיה נשימתית לילדים - Junior Therapy, מספקים שירותי שיקום באופן פרטי לילדים ופעוטות

טיפולי פיזיותרפיה נשימתית לילדים

חלק ניכר מהתרגול כולל שימוש בטכניקות ידניות Manual therapy שמטרתן לסלק את הכיח והריר אשר חוסמים את דרכי הנשימה ובכך לפתוח אותם ולאפשר כניסת אוויר טובה יותר. הטכניקות הללו כוללות לדוג', הקשה על בית החזה , רטט ורעד, טיפול ברקמה רכה ועוד. דרך נוספת, יעילה מאוד היא ניקוז תנוחתי, דרכה הפיזיותרפיסט מדריך את המטופל לשנות תנוחה לצורך פינוי הכיח לכיוון הצינורות הגדולים של מערכת הנשימה. 

חלק מהתרגול שמתבצע על ידי הפיזיותרפיסט לילדים, בהמשך יכול להתבצע גם על ידי ההורים, לאחר שעברו הדרכה מתאימה, כולל תרגול עצמי לנשימה נכונה (מה שמכונה נשימה סרעפתית), תרגול אקטיבי לשיפור נפחים בנשיפה ובשאיפה ותרגול אקטיבי לחיזוק שרירי הבטן העמוקים לצורך הגברת יכולתו של הילד להשתעל ולפנות כיח באופן עצמאי, תרגילים לשיפור היציבה, תרגול אירובי בהתאמה אישית לשיפור סיבולת לב-ריאה.  

ב-Junior Therapy אנו מאמינים כי מעבר לטיפול הנקודתי בתסמין (קושי נשימתי, שיעול, קושי בתפקוד, כאבים בריאות, חרחורים) יש לטפל גם בשורש הבעיה אשר גרם לקושי בתפקוד מערכת הריאות ומכאן החשיבות גם בבדיקה הביו-מכאנית שאנו עורכים. אבחון שורש הבעיה, מאפשר מתן טיפול מדויק ומעמיק יותר ע"י פיזיותרפיסט לילדים שיכול למנוע את הישנות הבעיה.

פיזיותרפיה נשימתית לתינוקות

כל תינוק שלישי סובל מברונכיוליטיס (דלקת סמפונונות) חריפה. ברונכיוליטיס היא זיהום נגיפי שגורם להצטברות של ריר וליחה בדרכי הנשימה הקטנות וכתוצאה מכך לחסימה חלקית שלהן. המחלה שכיחה בעיקר בתינוקות בני פחות משנה, והיא נפוצה בעיקר בחודשי הסתיו והחורף. בקרב תינוקות, הברונכיטיס פוגעת בתאבון, מה שמוביל לחולשה שמונעת מהתינוק להשתעל באופן יעיל ולפנות את הליחה בעצמו. בארץ, המודעות להפניית תינוקות אלו לטיפולי פיזיותרפיה נמוכה. אמנם, פיזיותרפיה נשימתית לתינוקות אלו יעילה ביותר. מספר הטיפולים לרוב נע משניים עד שלושה טיפולים, בהתאם להתקדמות הטיפול על ידי המטפל ובהתאם למצב הנשימתי של הילד.

פיזיותרפיה נשימתית לילידם עם סיסטיק פיברוזיס (CF)

סיסטיק פיברוזיס זו מחלה גנטית שמשפיעה על הריאות, בלוטות הזיעה ומערכת העיכול. עבור ילדים החולים במחלה, הפיזיותרפיה הינה חלק בלתי נפרד משגרת החיים, ממזערת סיבוכים, מסייעת בניקוז הפרשות (אחד מהתסמינים העיקריים של מחלה) ועוזרת בשמירה על פעילות גופנית מותאמת. 

פעולת ניקוז ריאות אשר נעשית על ידי פיזיותרפיסט מוסמך כדי לסייע בפינוי ההפרשות המוגלתיות המצטברות בדרכי הנשימה, הינה חיונית עבור ילדי CF. פעולה זו נדרשת לפחות פעם ביום עבור רוב הילדים אשר חולים במחלה. 

צוות הפיזיותרפיסטים של Junior Therapy - מומחים לטיפולי בית

אחד היתרונות הגדולים בטיפולים שלנו ב-Junior Therapy הוא שכל הטיפולים מתבצעים בסביבה הטבעית של הילד- בביתו. הפיזיותרפיסט מגיע אליכם הביתה, ביום ובשעה שנוחה לכם ההורים, וללא צורך בהמתנה. כל הפיזיותרפיסטים שלנו הינם מוסמכים, בעלי רישיון לעסוק בפיזיותרפיה ובעלי הכשרה וניסיון הנדרשים לצורך טיפולי פיזיותרפיה נשימתית לילדים. טיפול בסביבה הטבעית מאפשר לכם ההורים לנהל את המחלה ולשמור על שגרת החיים במקביל בצורה יעילה ונוחה יותר.

מחפשים פיזיותרפיה נשימתית לילדכם? לקבלת הטיפול בהקדם אצלכם בבית, התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966220 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם. Junior Therapy מסייעת במגוון רחב של טיפולי שיקום לילדים כגון: שיקום נוירולוגי פרטי לילדים, שיתוק מוחיןטיפול בויסות חושי אצל ילדים, קלינאית תקשורת לילדים וריפוי בעיסוק לילדים.