פיזיותרפיה לילדים

טיפולי פיזיותרפיה לילדים מסייעים לילד להתמודד עם קשיים מוטוריים כגון איחור ברכישת אבני הדרך המוטוריים, קשיים בשווי משקל, ו/או הימנעות מפעילות במרחב. מטרת הטיפול הנה לסייע להמשך התפתחות תקינה בהתאם לשלב ההתפתחותי בו נמצא הילד.

צוות הפיזיותרפיה של Junior Therapy מסייע לילדים שחווים קשיים בתפקוד המוטורי והתנועתי לחוות שוב ביטחון בגופם וביכולותיהם. אנו מפסיקים את מעגל ההימנעות מהפעילות המוטורית שגורם לחוסר השתתפות עם קבוצת הגיל ויצירת מעגל חדש שבו מתרחשת התנסות מוטורית נעימה ובטוחה. התנסות חיובית במסגרת הטיפול מחזקת את הביטחון של הילד להמשיך ולאתגר את עצמו גם במקומות אחרים. טיפולי הפיזיותרפיה כוללים: התנסות מוטורית מגוונת ומותאמת אישית תוך חיזוק תשתית גופנית ושרירים ספציפיים, צמצום הפערים מול בני הגיל, והעלאת הביטחון העצמי וההנאה מפעילות במרחב.

באלו מצבים ילדים נזקקים לטיפולי פיזיותרפיה?

טיפולי הפיזיותרפיה של Junior Therapy מיועדים לתינוקות, פעוטות וילדים בעלי קשיים בתפקוד המוטורי בעקבות המצבים הבאים:

  • מעקב התפתחותי לפגים – המעקב, הטיפול והתמיכה בילודים המורכבים ובכללם בפגים כולל, לעיתים קרובות, התמודדות עם תחלואה כרונית וסיבוכיה. לילוד המורכב או הפג המשתחרר לקהילה לאחר אשפוז ממושך צרכים רפואיים, התפתחותיים, תזונתיים ורגשיים יחודיים. פג המשתחרר לקהילה צריך להיות במעקב התפתחותי על ידי פיזיותרפיסט/מרפא בעיסוק בתוך שלושה חודשים. ישנם מקרים בהם קיים צורך בטיפול עם  העלייה בגיל והדרישות המוטוריות. פיזיותרפיה יעילה עבור פגים צעירים ובוגרים בהשגת אבני דרך התפתחותיות מוטוריות שונות תוך מתן תמיכה וכלים פרקטיים בדרך להשגתם.

 

  • פיזיותרפיה לתינוקות– קושי בהרמת ראש, טורטיקוליס (העדפת צד, היפוטוניה (טונוס ירוד), אסימטריה מוטורית, עיכוב בהשגת אבני דרך בהתפתחות (היפוך, זחילה, ישיבה, עמידה והליכה) , שיתוק מוחין ועוד.

 

  • פיזיותרפיה נשימתית לילדים– יעילה עבור ילדים הסובלים מהפרעה אקוטית בדרכי הנשימה, כגון התקף אסטמה חריף או דלקת ריאות. כמו כן, פיזיותרפיה נשימתית יעילה עבור ילדים הסובלים מהפרעה כרונית בדרכי הנשימה כגון COPD או סיסטיק פיברוזיס.

 

  • פיזיותרפיה לילדים עם אוטיזםילדים עם אוטיזם, בדרך כלל מציגים פערים בהתפתחותם המוטורית בהשוואה למצופה מבני גילם, בעיקר בתפקודי שיווי משקל, בקואורדינציה, בתכנון תנועה , למידה מוטורית ועוד.  

 

  • פיזיותרפיה טיפול בעקמת- טיפולי פיזיותרפיה בילדים הסובלים מעקמת בעמוד השדרה מסייעים במניעת החמרת העקמת וצורך בניתוח, שיפור דימוי גוף, שיפור אסתטי, טיפול בכאב, שיפור תפקודי ושיפור התפקוד הריאתי (נשימתי).

 

  •  החזרה לתפקוד מוטורי ותנועתי מלא לאחר שבר – רוב הילדים מחלימים משברים ללא צורך בהתערבות טיפולית, אולם במקרה של שבר מורכב או במצב שבו הילד מתקשה לחזור לתפקוד רגיל לאחר הורדת הגבס, מומלץ לפנות לטיפולי פיזיותרפיה.

טיפולי פיזיותרפיה בסביבה הטבעית של הילד

הטיפולים ב-Junior Therapy מתבצעים אצלכם בבית, בסביבה הטבעית שלה ילד, בה הוא חי ומתמודד מדי יום. הטיפול נעשה בזמן ובמקום הנוחים ביותר עבור הילד ועבורכם ההורים בשיתוף מלא. תצפית ואבחון אשר מתבצעים בסביבה הטבעית מאפשרים לפיזיותרפיסט/ית להכיר את הילד/ה ואת יכולותיהם בצורה היעילה ביותר. טיפול בסביבה הטבעית של הילד מאפשר זיהוי ותרגול יעילים יותר, ובהמשך גם יישום והטמעה של השינויים הנדרשים בבית והעברתם לסביבות נוספות. 

מה כולל טיפול פיזיותרפיה?

הטיפול כולל אבחון והערכה של היכולות המוטוריות של הילד, בהתחשב בשאר תחומים שיכולים להשפיע על היכולות הללו, כגון היכולות הקוגניטיביות והתקשורתיות של הילד, וכמובן הסביבה בה הוא גדל. בתום האבחון הפיזיותרפיסט/ית קובעים יחד עם ההורים את מטרות הטיפול, קובעים את תוכנית הטיפול מבחינת משך, תדירות ודרכי ההתערבות הטובות ביותר עבור הילד לצורך השגת המטרות שנקבעו.

הטיפולים עצמם מתבצעים בבית, משך כל טיפול הוא 45 דקות. במסגרת הטיפול הילד מוזמן לשחק במרחב בצורה מהנה ולבצע תרגילים תוך שימוש בציוד שכבר נמצא בבית ובציוד שהמטפל מביא עימו. הפעילות מותאמת אישית לצרכים וליכולות של  הילד, ועולה בדרגות הקושי בהתאם להתקדמות שלו בטיפולים. במהלך המפגש, ההורים נוכחים ומקבלים הדרכה מהפיזיותרפיסט/ית להמשך התרגול גם מעבר לטיפול עצמו.

מוזמנים לשתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
הילד שלכם זקוק לפיזיותרפיה? מחפשים טיפול פיזיותרפיה פרטי אצלכם בבית? השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה או פשוט התקשרו אלינו לטלפון 077-9966220, ספרו לנו על הילד/ה שלכם ומהי סיבת ההפניה לפיזיותרפיה, ואנו נמצא עבורכם את המטפל/ת המתאימ/ה ביותר לטפל בילדכם. Junior Therapy מתמחים במגוון רחב של שירותים וטיפולים עבור ילדים בנוסף לטיפולי הפיזיותרפיה, כגון: טיפולי ריפוי בעיסוק לילדים, קלינאית תקשורת לילדים, טיפול בהפרעות קשב וריכוז, טיפול בילדים עם תסמונות ומצבים נוירולוגיים כמו אוטיזם או שיתוק מוחין ועוד.