אודות Junior Therapy שיקום וטיפולי בית לילדים – אסתי נעים פלד

junior therapy- אסתי נעים פלד

קצת על עצמי

שמי אסתי נעים-פלד, מרפאה בעיסוק מוסמכת MSc.OT המתמחה בשיקום נוירולוגי משנת 2007. אני נשואה ליואב ואימא לעלמה, שי וגור, ומתגוררת בגבעתיים .

מכירים את שלב החיפוש? שלב שבו כל אחד מאיתנו תוהה מה יש לו להביא לעולם ובאיזו דרך יעשה זאת. במהלך השירות הצבאי שלי, שירתתי כמש"קית ת"ש (תנאי שירות) בחיל הים. כחלק מהתפקיד דאגתי לצרכיהם של החיילים הבודדים בכל החיל ולצד זאת פיקחתי על כל המש"קיות ת"ש בבסיסי חיל הים השונים. שני הכובעים בתפקיד הזה גרמו לי להבין כמה אני אוהבת לעזור לאחרים ולאפשר להם להשתלב באופן מיטבי במארג החיים ויחד עם זאת גיליתי שאני אוהבת להוביל תהליכים משמעותיים, שהם לא שלי בלבד. ברבות השנים התבגרתי, החכמתי, צברתי ניסיון ובעיקר למדתי מהן נקודות החוזקה שלי ואיך אני יכולה להשתמש בהן בכדי להתקדם קדימה. כל זאת הוביל אותי ללימודי ריפוי בעיסוק תוך זמן קצר משחרורי מהצבא.

הכשרה וניסיון מקצועי - אסתי נעים פלד

בשנת 2007 הוסמכתי על ידי אוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון בריפוי בעיסוק. מיד בתום הלימודים התחלתי את דרכי המקצועית במרכז הרפואי שיבא. שם, במשך 11 שנים, עבדתי במחלקות שונות: שיקום נוירולוגי, שיקום נשימתי, המרכז לשיקום טרשת נפוצה ומחלקת "צעדים" לשיקום תנועה. במהלך עבודתי עבדתי במחלקות אשפוז ובמחלקות אמבולטוריות, והתנסיתי בשיקום בשלביו השונים (שלב אקוטי, סב-אקוטי וכרוני). בתקופה זו הגעתי לתפקידים ניהוליים שונים, הדרכתי צוותים שונים וכן סטודנטים לריפוי בעיסוק כחלק מתהליך הכשרתם. 

בשנת 2016, סיימתי לימודים אקדמיים בהצלחה והוסמכתי על ידי אוניברסיטת תל אביב לתואר שני בריפוי בעיסוק. במהלך לימודיי לתואר השני, החל לבעור בי הצורך בשינוי תעסוקתי.

אסתי נעים פלד

כיצד נולד מערך השיקום הביתי הטוב ביותר בארץ?

באותה שנה (2016), במקביל לעבודה בתל השומר, התחלתי לעבוד בביקורי בית. זו הייתה אהבה ממבט ראשון. לפגוש את המטופל בביתו, בסביבה הטבעית שלו לא רק סייעו לי להכיר אותו טוב ביותר אלא גם לסייע לו לחזור לתפקוד בצורה יעילה יותר. במהלך תקופה די קצרה בטיפולי בית הבנתי שזוהי הסביבה הטיפולית הטובה ביותר, אם ברצוני להשפיע על החיים של אנשים. לכן, באותה שנה, החלטתי להקים את Restart Therapy מתוך אמונה שהשיקום האמיתי מתחיל בבית! ומתוך אמונה שהדרך היעילה ביותר להשיג שיפור בתפקוד היא שיקום ביתי, בסביבה הטבעית בה האדם חי את חייו וחווה את קשייו. 

ב6 השנים האחרונות, Restart Therapy צמח להיות אחד ממערכי השיקום הגדולים בארץ, אשר מעניק שירותי שיקום רב מקצועיים לאנשים מבוגרים בביתם ברחבי הארץ. מה שהוכח כיעיל ומשמעותי בקרב מבוגרים, הוביל לקריאות רבות מהשטח של הורים, אשר חפצים בטיפולי פיזיותרפיה לילדים, טיפולי ריפוי בעיסוק לילדים וקלינאית תקשורת לילדים, כל הטיפולים מתבצעים בביתו של הילד.

החזון של Junior Therapy:

בעקבות כך, החלטתי להרחיב את השירותים שלנו גם עבור ילדים ולהקים מערך שיקום וטיפולי בית ייעודי לילדים. בחודש מרץ לשנת 2022, החל לפעול מערך השיקום Junior Therapy ברחבי הארץ.

כל צוות המטפלים, בלי יוצא מן הכלל, בעל רישיון, הסמכה, הכשרה וניסיון בשיקום ילדים במגוון רחב של מצבים רפואיים. אבל מה שמייחד אותנו, המטפלים בJunior Therapy, היא התשוקה והאהבה שלנו למקצוע ולעבודה היומיומית עם ילדים.

"כל ילד במדינת ישראל, במידה וזקוק לכך, זכאי לקבל טיפולים פרא-רפואיים, איכותיים ומקצועיים, בסביבה הטבעית בה הוא חי- בביתו! כל ילד, הסובל ממגבלה אשר מפריעה לו לתפקד ולהשתלב עם בני גילו זכאי לטיפול ברמה הכי גבוהה שיש, ובאופן מיידי, על מנת לאפשר לו לממש את הפוטנציאל הטמוע שלו"

Junior Therapy מציע טיפולי בית וקליניקה במגוון רחב של תחומי טיפול לילדים מתוך ראייה שעבור הילד, הטיפול הטוב ביותר הוא זה שמתבצע בסביבה הטבעית שלו; ועבורכם ההורים, הטיפול הטוב ביותר הוא זה שמתבצע על ידי מטפלים בעלי הכשרה וניסיון מתאימים, ללא צורך בהמתנה, בזמן ובמקום שהכי נוח עבורכם.

אני מזמינה אתכם לשאול אותי כל שאלה ולהתייעץ איתי בכל נושא. אני גאה בצוות המטפלים שעובד עמי ושותף לחזון שלי, ואני אשמח למצוא גם לכם את המטפל/ת שהכי מתאים/ה עבור הילד/ה שלכם! 
התקשרו לטלפון שמספרו 077-9966220 או השאירו את הפרטים שלכם כאן למטה ואני אחזור אליכם בהקדם.