שיקום נוירולוגי ילדים

שיקום נוירולוגי מתייחס לשיקום לאחר כל מצב של פגיעה במערכת העצבים המרכזית, הכוללת את המוח ואת חוט השדרה. מערכת העצבים היא האחראית על כל הפעולות המוטוריות שלנו, על התחושות שלנו, הרגשות והמחשבות שלנו. לכן, כל פגיעה במערכת העצבים המרכזית עלולה לגרום לפגיעה כלשהי באחד מתחומי התפקוד שלנו ולהוביל למגבלה וקושי בתפקוד ובעצמאות היומיומיים.

שיקום נוירולוגי ילדים מתייחס כאמור לשיקום וטיפול בילדים הסובלים מתסמונות מולדות שהמקור שלהם הוא פגיעה במערכת העצבים, תינוקות שחוו פגיעה במערכת העצבים המרכזית במהלך הלידה, למשל שיתוק מוחין, או תינוקות וילדים אשר חוו אירוע כלשהו במהלך חייהם, בדרך כלל מדובר בטראומה (למשל תאונת דרכים), אשר גרם לפגיעה במערכת העצבים המרכזית.  

מהו שיקום נוירולוגי ילדים?

השיקום הנוירולוגי לילדים כולל טיפול רב מקצועי בידי צוות של מטפלים בתחום הרפואה והשיקום. מבחינה שיקומית הילד נזקק לטיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק לילדים ובדרך כלל גם קלינאית תקשורת לילדים. במצב של פגיעה מולדת השיקום ניתן במסגרת קופות החולים ומסגרות החינוך. במצב של פגיעה נרכשת, בדרך כלל טראומה, השיקום ניתן בידי מוסדות שיקום בבתי חולים ברחבי הארץ, אשר מתמחים בשיקום בילדים. 

כך או כך, שיקום נוירולוגי ילדים, ולמעשה גם במבוגרים, הוא תהליך שנמשך חודשים, שנים ולפעמים גם לאורך כל החיים. הטיפול בקופות החולים ובתי החולים ניתן בדרך כלל במצב אקוטי (בסמוך לפגיעה או בעקבות החמרה ספציפית) ולזמן מוגבל. בדרך כלל גם יש צורך בהמתנה לקבלת הטיפול הנדרש. לכן בשלב מסוים, ייתכן והילד או המשפחה יחפשו גם פתרונות של שיקום וטיפול באופן פרטי. 

בדיוק לצורך מטרה זו הוקם מערך השיקום הביתי Junior Therapy. אצלנו ב-Junior Therapy תוכלו למצוא פיזיותרפיסטים/ות מרפאים/ות בעיסוק וקלינאי/ות תקשורת שמתמחים בשיקום נוירולוגי – הכול תחת קורת גג אחת. כל הטיפולים מתבצעים אצלכם בבית, ללא צורך בהסעות, וללא צורך בהמתנה. כל הטיפולים נעשים תחת פיקוח ובקרה מתמדת של מנהל תיק אישי שאחראי על הישקום והטיפול בילדכם. מנהל תיק הינו בהכרח מטפל מוסמך, כלומר מרפא/ה בעיסוק לילדים או פיזיותרפיסט/ית לילדים. הטיפול יכול להיות רב מקצועי, במידה והילד/ה שלכם זקוקים לטיפול ביותר מתחום אחד (פיזיותרפיה/ריפוי בעיסוק/תקשורת) או טיפול ממוקד לפי צורך ספציפי. הנכם מוזמנים לקבל מאיתנו ייעוץ טלפוני ללא עלות או התחייבות, בנוגע לסוג הטיפול ומסגרת השיקום לה אתם זקוקים, בטלפון 077-9966220. הייעוץ ניתן גם הוא על ידי מטפל מוסמך, מרפא/ה בעיסוק או פיזיותרפיסט/ית.

Junior Therapy - שיקום נוירולוגי רב מקצועי תחת קורת גג אחת

מטרות התהליך השיקומי הן שיפור וקידום של יכולות תפקוד בסיסיות, כמו אכילה, לבוש, שמירה על היגיינה אישית, ושל פעולות מורכבות יותר, כמו תקשורת עם הזולת, ניידות עצמאית בבית ומחוץ לו ויכולות קוגניטיביות הדרושות להשתלבות במסגרות החינוך.

על החלק המוטורי, בדגש על מוטוריקה גסה, ניידות ותנועה במרחב אחראית הפיזיותרפיסטית. על החלק הקוגניטיבי וכל הפן התפקודי של הילד/ה, בדגש על תפקודי היומיום השגרתיים (ADL) אחראית המרפאה בעיסוק. על כל החלק התקשורתי הכולל את השפה והדיבור, כולל גם תקשורת בלתי מילולית, אחראית הקלינאית תקשורת. כל איש מקצוע מטפל בתחומו, אך השיקום כולל שיח ותיאום רב מקצועי שוטף במטרה לקדם את הילד בכל תחומי החיים ולמצות במקסימום את הפוטנציאל השיקומי שלו.

מוזמנים לשתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מחפשים שיקום נוירולוגי פרטי לילדכם? התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966220 או השאירו את הפרטים שלם כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם. אצלנו ב-Junior Therapy כל הטיפולים מתבצעים אצלכם בבית בסביבה הטבעית בה הילד חי ומתמודד מדי יום. אנחנו מתמחים במגוון רחב של טיפולי בית בילדים, כגון: טיפול בהפרעות קשב וריכוז, טיפול בילדים עם אוטיזם, טיפול בקשיי כתיבה, טיפול בעיכוב שפתי, ועוד.