שיקום נוירולוגי

מערכת העצבים המרכזית שלנו, הכוללת את המוח ואת חוט השדרה, היא ששולטת על כל פעולה, תנועה, תחושה או מחשבה שלנו כבני אדם. התפתחות תקינה של מערכת העצבים במהלך ההריון חיוני להתפתחות תקינה אצל ילדים במהלך חייהם. שמירה על תקינות מערכת העצבים במהלך הלידה ולאורך החיים גם כן חיונית, וכל פגיעה במערכת זו עלול לגרום לפגיעה בתפקוד ובעצמאות היומיומית.

תינוקות אשר נולדים עם מערכת עצבים שאינה הבשילה והתפתחה כראוי עלולים לחוות קשיים בהשגת אבני הדרך לאורך ההתפתחות המוטורית, התחושתית והתקשורתית שלהם, ולכן יזדקקו לטיפולים משקמים. כמו כן, כל פגיעה, לרוב טראומטית, בקרב תינוקות וילדים, אשר כוללת פגיעה מוחית או פגיעה בחוט השדרה, תחייב קבלת שיקום נוירולוגי מותאם.

Junior Therapy מתמחים בשיקום נוירולוגי פרטי ילדים

שיקום נוירולוגי לילדים כולל טיפול רב מקצועי בידי צוות של מטפלים. מבחינה שיקומית הילד נזקק לטיפולי פיזיותרפיה וטיפולי ריפוי בעיסוק לילדים ובדרך כלל גם טיפולי קלינאית תקשורת לילדים. שיקום נוירולוגי פרטי נדרש במצבים בה רבים בהם הטיפולים שניתנים במסגרת קופת החולים אינו נותן מענה מלא לצרכיו של הילד. שיקום נוירולוגי בילדים, ולמעשה גם במבוגרים, הוא תהליך שנמשך חודשים, שנים ולפעמים גם לאורך כל החיים. לכן בשלב מסוים, ייתכן והילד או המשפחה יחפשו גם פתרונות של שיקום וטיפול באופן פרטי.

אצלנו ב-Junior Therapy תוכלו למצוא פיזיותרפיסטים/ות מרפאים/ות בעיסוק וקלינאי/ות תקשורת שמתמחים בשיקום נוירולוגי – הכול תחת קורת גג אחת. כל הטיפולים מתבצעים אצלכם בבית, ללא צורך בהמתנה. כל הטיפולים נעשים תחת פיקוח ובקרה מתמדת של מנהל תיק אישי שאחראי על השיקום והטיפול בילדכם. 

שיקום נוירולוגי ילדים מתייחס למספר תחומים:

  • שיקום וטיפול בילדים הסובלים משיתוק מוחין– מדובר בפגיעה במערכת העצבים המרכזית אשר מתרחשת לרוב במהלך הלידה, אשר עלול להותיר את הילד/ה עם מגבלה כלשהי בתפקוד.
  • טיפול בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים– הפרעת קשב וריכוז, עם וללא היפראקטיביות, נחשבת להפרעה נוירולוגית שמקורה במוח. האבחנה ניתנת לרוב בידי נוירולוג ילדים אשר מתמחה בתחום. אנחנו מציעים טיפולי ריפוי בעיסוק על ידי מרפאות בעיסוק אשר מתמחות בתחום.
  • שיקום נוירולוגי לאחר פגיעת ראש נרכשת/טראומטית אצל ילדים – בגיל הרך פגיעה מוחית יכולה להיגרם גם מנפילה. תאונות דרכים עלולות לגרות לפגיעה במערכת העצבים המרכזית, ובמידה והיא קיימת היא עלולה לגרום למגבלה בתחומי תפקוד רבים. ילדים אכן משתקמים יפה, והמוח שלהם פלסטי מאוד, אך לצורך מימוש מלא של פוטנציאל השיקום הילד ככל הנראה, יזדקק לשיקום רב מקצועי.

Junior Therapy - שיקום נוירולוגי רב מקצועי תחת קורת גג אחת

מטרות התהליך השיקומי הן שיפור וקידום של יכולות תפקוד בסיסיות, כמו אכילה, לבוש, שמירה על היגיינה אישית, ושל פעולות מורכבות יותר, כמו תקשורת עם הזולת, ניידות עצמאית בבית ומחוץ לו ויכולות קוגניטיביות הדרושות להשתלבות במסגרות חברתיות ומסגרות החינוך. כל איש מקצוע מטפל בתחומו, אך השיקום כולל שיח ותיאום רב מקצועי שוטף במטרה לקדם את הילד בכל תחומי החיים ולמצות במקסימום את הפוטנציאל השיקומי שלו.

שיקום נוירולוגי רב מקצועי כולל:

  1. טיפולי פיזיותרפיה לשיקום החלק המוטורי אצל ילדים, בדגש על מוטוריקה גסה, ניידות ותנועה במרחב.
  2. טיפולי ריפוי בעיסוק  לשיקום התפקוד הקוגניטיבי והגברת העצמאות של הילד בתפקודי היומיום. 
  3. טיפולי קלינאית תקשורת לשיקום השפה והדיבור אשר יאפשרו לילד לתקשר בצורה מיטבית עם סביבתו, להביע את צרכיו ולהבין את מה שנאמר לו. 
מוזמנים לשתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מחפשים שיקום נוירולוגי פרטי לילדכם? התקשרו אלינו לטלפון שמספרו 077-9966220 או השאירו את הפרטים שלם כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם. אצלנו ב-Junior Therapy כל הטיפולים השיקומיים מתבצעים אצלכם בבית בסביבה הטבעית בה הילד חי ומתמודד מדי יום. אנחנו מתמחים במגוון רחב של טיפולי בית בילדים, כגון: טיפול בילדים עם אוטיזם, טיפול בקשיי כתיבה, טיפול בעיכוב שפתי ועוד.